Jakie są rodzaje gitar?

Na gitarze jest fajnie grać, chłopak z gitarą to marzenie nie jednej dziewczyny, akordy gitarowe zapadają głęboko w naszą duszę. Kiedy zrozumiemy, że chcemy grać na gitarze, powinniśmy wtedy zdecydować na jakiej gitarze chcemy grać. Odpowiedzi na pytanie – jakie są rodzaje gitar – postaramy się udzielić w tym artykule. Wśród wielu gitar możemy wyróżnić:

  • gitary klasyczne,
  • gitary akustyczne,
  • gitary elektroakustyczne,
  • gitary elektryczne,
  • gitary basowe.

Na gitarze możemy nauczyć się grać sami, lub spróbować zapisać się na odpowiedni kurs w naszej szkole muzycznej, zwykle poleca się dla samouków gitarę akustyczną. Gitary różnią się nie tylko nazwą, ale każda z nich ma troszkę inny kształt, inne struny, daje inne brzmienie.

gitary na półce w sklepie

Gitara klasyczna jest idealna dla osób zainteresowanych muzyką klasyczną, ma ona nieco mniejsze pudło rezonansowe i większy gryf, struny zakłada się do niej nylonowe, a jej dźwięki są cichsze i łagodniejsze, niż na przykład, dźwięki gitary akustycznej.Z kolei wspomniana gitara akustyczna używana jest do grania muzyki rozrywkowej w formie akustycznej. Posiada większe z kolei pudło rezonansowe i węższy gryf, a struny takiej gitary są metalowe. Granie na gitarze akustycznej to granie mocne, dźwięki wydobywające się z takiej gitary to dźwięki ostrego grania. Siostrą gitary akustycznej, jest gitara elektroakustyczna, posiada ona przetwornik, dzięki któremu można ją podłączyć do prądu na niejednym koncercie.

Forma elektryczna opisywanego instrumentu to gitara dla prawdziwych facetów, niejednokrotnie widzieliśmy na koncertach super gitarzystów i słuchaliśmy ich wymiatających solówek. Dźwięk tutaj powstaje dzięki specjalnym przetwornikom, a całość to gitara plus elektryczny wzmacniacz. Grajek, który gra w domu, w blokowisku na gitarze elektrycznej jest słyszany w całej okolicy. Gitara basowa to instrument prawdziwego basisty, w każdym zespole rockowym jest gitara elektryczna i oczywiście gitara basowa. Basista gra partie basowe na bardzo grubych strunach wspomnianej gitary.

Gitary są różnego rodzaju, ponieważ mają wybrzmiewać z nich różne i inne dźwięki, dzięki różnym strunom, różnym rozmiarom pudła rezonansowego i możliwości podłączenia do nich odpowiednich wzmacniaczy, gitary grają pięknie i niepowtarzalnie. Fani muzyki gitarowej bardzo lubią słuchać dźwięków, które wybrzmiewają z gitar, lubią muzykę gitarową i partie solowe super gitarzystów. Nauka na gitarze nie jest trudna, wśród gitarzystów jest więc wielu samouków, którzy uczą się cały czas i dokształcają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *